Manuální odsávačky – co byste měla o nich vědět

Manuální nebo elektrická odsávačka? Kterou si vybrat? V čem je lepší manuální? V tomto článku najdete odpovědi na nejčastější dotazy!

Jak se používají manuální odsávačky?

Manuální odsávačky mateřského mléka jako Harmony™ se používají pro příležitostné odsávání, na cesty nebo jako záloha k elektrické odsávačce, jsou lehké a přenosné, nepotřebují elektřinu nebo baterie a velmi snadno se používají. Díky své unikátní 2-fázové technologii odsávání dokáže odsávačka Harmony™ napodobit přirozený rytmus sání vašeho dítěte2,3. Používejte kratší stranu madla rychlým tempem, abyste stimulovaly spuštění mléka. Jakmile uvidíte, jak mléko teče, používejte delší stranu madla, abyste své mléko odsáli. Rovněž můžete kontrolovat rychlost a intenzitu tak, abyste si našli svůj optimální rytmus odsávání.

Která manuální odsávačka je nejlepší?

Harmony™, manuální odsávačka mateřského mléka značky Medela, je jedna z nejlepších manuálních odsávaček na trhu, protože kombinuje ergonomické madlo s 2-fázovou technologií odsávání a s unikátním prsním nástavcem PersonalFit Flex™, díky kterému je vaše odsávání příjemnější a efektivnější, má intuitivní design a je skutečně lehká (pouze 105 gramů).

Je manuální odsávačka lepší než elektrická?

To záleží na vašich potřebách. Manuální odsávačky jako Harmony™ jsou lehké a přenosné, tiché, snadno se používají a čistí a nepotřebují připojení do elektrické sítě nebo baterie. Jsou perfektní volbou pro příležitostné odsávání, pokud normálně kojíte, nebo jako záloha na cestování k vaší elektrické odsávačce. Nicméně, pro maminky, které potřebují odsávat častěji, je vhodnější odsávačka na dvě prsa, jako je například Swing Maxi Flex™. Nejen, že vám šetří čas, protože odsáváte z obou prsů zároveň, ale rovněž díky ní můžete odsát až o 18 % více mléka4.

Lze pomocí manuální odsávačky získat více mléka?

To záleží, protože ne všechny manuální odsávačky jsou stejné. Jelikož odsávačka Harmony™ nyní obsahuje prsní nástavec PersonalFit Flex™, pomáhá vám odsát více mléka, než kdybyste odsávali mléko odsávačkou s klasickými prsními nástavci. Díky unikátní kombinaci 105° úhlu rozevření, měkkému lemu a oválnému tvaru na lepší přilnutí na prs vytváří prsní nástavec PersonalFit Flex™ menší tlak na vaše mléčné kanály, což vede k efektivnějšímu a pohodlnějšímu odsávání – klinicky ověřeno1.

Používají se manuální odsávačky snadno?

Ano, Harmony™ se používá opravdu snadno a intuitivně. Její ergonomické madlo s 2-fázovou technologií odsávání umožňuje jednoduše napodobit přirozený rytmus sání miminka. Používejte kratší stranu madla na stimulaci spuštění mléka rychlejším tempem, následně po spuštění mléka používejte delší stranu madla s pomalejším tempem, abyste své mléko odsáli.

Je manuální odsávačka efektivní?

Ano, Harmony™ je nyní dokonce ještě efektivnější, než předtím! Je to díky prsnímu nástavci PersonalFit Flex™, při kterém je klinicky prokázáno, že pomáhá odsát více mléka a vyprazdňuje prs lépe než při používání klasických prsních nástavců. Unikátní kombinace 105° úhlu rozevření, měkkého lemu a oválného tvaru pomáhá snižovat tlak na vaše mléčné kanály, což vede k lepšímu toku mléka a v konečném důsledku i k mnohem pohodlnějšímu odsávání.