Recenze na odsávačku Symphony

Recenze od maminek

Helena S. - maminka čtyřčátek

Odsávačku Medela Symphony mohu jen doporučit. Díky ní mohu svá čtyřčata plně kojit již třetí měsíc bez dokrmu. I přesto že porod proběhl císařským řezem a začala jsem se stimulací prsou až čtvrtý den po porodu, tak jsem se plně rozkojila. U prvního syna jsem bohužel odsávačku neměla, takže mám srovnání s nástupem laktace nyní a u syna před třemi lety. U prvního syna jsem byla velice nervozní z toho, jak laktace nastupuje pomalu. Po přichodu z porodnice domů jsem musela syna dokrmovat. Nyní při používáni odsávačky Medela Symphony jsem ihned viděla jak se laktace rozbíhá a po několika dnech jsem mohla své děti plně uspokojit mateřským mlékem. Velice děkuji, že jsem mohla a mohu tento přístroj využívat a že mi pomáhá dát dětem v jejich životním startu to nejdůležitějši co v raném dětsví potřebují.

Dáša a Denisek :-)

Po mírně komplikovaném porodu jsem byla vyčerpaná a syna měli dva dny na JIP a nosili pouze na přisátí. Až později jsem se dozvěděla, že by bylo vhodné jej přikládat častěji, bohužel po porodu jsem byla tak plná dojmů a slabá, že jsem nebyla schopna to ihned v první chvíli řešit a tlačit na personál, ani mi to vlastně nedocházelo. Kojení nám ze začátku nešlo, malý nic nevypil nebo se vůbec nepřisál, byl dokrmován přes stříkačku dárcovským mlékem. Později se k tomu přidala ještě stoupající žloutenka a syn musel podstoupit fototerapii, to jsem již byla opravdu dost vystresovaná. V té chvíli mě zachránila vypůjčená odsavačka Symphony, která mi dala naději na rozkojení se v době, kdy jsem malého nemohla mít u sebe.Přikládala jsem malého jak nejčastěji to terapie dovolila, do toho jsem poctivě, včetně noci, odsávala a mléko se pomalu začalo tvořit. Nakonec jsme byli propuštěni pouze o den později než je standard, pro „jistotu“ jsme pochopitelně odcházeli s UM. Díky pravidelnému odsávání a přesvědčení, že to zvládneme, jsem ale tento dokrm nikdy nemusela použít a od prvního dne doma, možná také díky úlevě v domácím prostředí, plně kojím. Odsávačku jsem ještě nadále používala i doma na úplné rozjetí laktace a také v případě bolestivých bradavek při léčbě kvasinky. Odsávání bylo pohodlné a bezbolestné. Nyní má syn dva měsíce a krásně se přisává, kojím již bez použití jakýchkoli pomůcek. Na občasné domácí použití mi přijde super odsávačka Swing, kterou jsem využila, když jsem musela podstoupit po šestinedělí lékařský zákrok a mezitím odsátým MM krmil tatínek – jsem moc ráda, že ji pro tyto případy mám doma. Tímto děkuji zástupkyni firmy Medela za rady, asistenci a povzbuzení, které mi pomohly překonat počáteční potíže a nyní bez problému kojím a malý krásně prospívá.

Kamila V.

Dobrý den,
chtěla bych velice poděkovat společnosti DN Formed a také paní Bartoňkové, za skvělý přístup, ochotu a pomoc! Při příchodu z porodnice mi byla zapůjčena odsávačka Symphony, díky které jsem rozjela laktaci, moc mi pomohla… Odsávání bylo rychlé a bezbolestné! Díky podpoře týmu Formed jsem se pěkně rozkojila. Děkuji moc a všem doporučuji! 🙂

Naďa K.

Odsávačku Medela Symphony mohu vřele doporučit všem maminkám, které potřebují účinně a rychle odsávat mléko. Zvláště je vhodná na rozjetí laktace a to i po delší době po porodu. Před jejím zapůjčením jsem měla ruční odsávačku a ten výkon nelze srovnávat. Symphony bezbolestně a rychle odsála 2x více mléka. Navíc je tichá a je rychle připravená k použití. Nyní mám odsávačku Medela Swing a jsem rovněž naprosto spokojená.
Také chci poděkovat společnosti DN Formed, která zařídila zapůjčení velmi rychle.

Petra P.

Mikuláš a moje cesta ke kojení
12.4. 2016 se mi narodil ve 31. týdnu + 4 dny těhotenství chlapeček Mikuláš. Byl na novorozenecké JIP a já sama na pokoji. Občas jsem ho mohla chovat a potom jsem ho zkoušela i přikládat k prsu.
Bohužel se mi nedařilo rozkojit. Na doporučení jsem měla zkoušet odstříkávat ručně, později jsem použila i odsávačku MM na oddělení. Hledala jsem radu, co mám dělat pro to, abych měla mléko. Kontaktovala jsem LP (ve firmě Medela), která mi poradila jak často odsávat a jak stimulovat tvorbu mléka. Protože na oddělení měli odsávaček málo a já jsem ji chtěla mít u sebe pro vlastní potřebu, abych mohla odsávat po každém pochování a pokusu o přiložení Mikuláše k prsu, což bylo potřech hodinách, na doporučení jsem si odsávačku půjčila. Měla jsem ji tak u sebe na pokoji a potom ještě i po dalších 4 týdnech, kdy nás propustili domů. Bylo to náročné, každé 3 hodiny… po týdnu se mi laktace krásně rozběhla! A díky Mikuláškovi, který po několika týdnech trhal rekordy, jsem byla schopna odsáté mléko darovat těm nejmenším dětem na JIP.
Po propuštění domů jsem po domluvě na oddělení u Apolináře mléko ještě darovala.
Odsávačku Medela Symphony mohu jen a jen doporučit, byla jsem s ni maximálně spokojena. Hlavně kolik jsem ušetřila času, peněz a Mikuláškovi dala to, co moc potřeboval.A LP mohu poděkovat za obrovskou psychickou podporu a odborné rady.

Zuzka H.

Anetka 4,5 měsíce – krmena odsávaným mateřským mlékem
Anetka se narodila jako zdravá holčička v 40+5 tt v porodnici ve Zlíně, porod byl spontálnní a „pohodový“, tři hodiny po příjezdu do porodnice byla Anetka na světě. Vážila 2980 g a měřila 48 cm…Na sále se ihned po porodu bez problému přisála k prsu, užívaly jsme si jedna druhé a Anetka se měla čile k světu. Den po porodu nás však kojení začalo trápit, mě se nechtěla pořádně rozjet laktace a Anetka odmítala sát. Vždy chviličku sála a pak začala plakat a prs odmítat…S pomocí dětských sester a laktační poradkyně jsme začaly zkoušet různé techniky kojení a doufaly, že se kojení rozjede a bude spokojenost na všech stranách. Když ani třetí den Anetka moc nevypila a váhové přírustky byly minimální, rozhodli se sestry pro příkrm. Příkrm se zaváděl injekční stříkačkou a bylo to klasické umělé mléko. Kromě příkrmu jsme se s laktační poradkyní dohodly, že laktaci podpoříme odsávačkou. Poradkyně mi donesla starší nemocniční odsavačku (značka Medela – typ Lactina Select) a já začala se stimulací a odsáváním. „Kojení“ od té doby probíhalo ve schématu: nakrmit z prsu – dokrmit odsátým mlékem (popř. ještě příkrmem), tak aby Anetka dostala potřebné množství mléka – odsát mléko, které bude použito při dalším kojení. 4. den pobytu v nemocnici Anetka začala přibírat a 5. den jsme mohly domů. Sice jsme při odchodu z porodnice domů byly závislé na pomoci odsavačky, ale já byla přesvědčena, že to z její pomocí zvládneme a co bylo hlavní – byla jsem absolutně motivovaná, že co to půjde dopřeji Anetce vlastní mléko! Vždyť na umělé mléko je času dost.
Doma nás čekala modernější odsávačka než v nemocnici, taktéž elektrická (Medela Symphony) a schéma odsávání jsme praktikovali stejné jako v porodnici: přiložit k prsu – dokrmit odsátým – odsát na příště. První dny doma byly jako jízda na horské dráze, samozřejmě pro mě jako matku prvorodičku bylo všechno na pohled komplikovanější, včetně celého procesu odsávání, protože mě přišlo, že nebudu dělat nic jiného a nebudu mít čas se jinak maličké věnovat. Výhodou v mém případě bylo, že mě brzy po návratu domů opustil strach, že nebudu mít dostatek mléka, neboť díky stimulaci odsávačkou se mi laktace opravdu krásně rozjela. Zároveň jsem doufala, že Anetka brzy začne pít z prsu a odsávačka nebude potřeba. Bohužel se tak nestalo, a i přes tříměsíční boj s přikládáním k prsu, odmítavými reakcemi Anetky a řadou rad laktační poradkyně, se Anetčin odmítavý postoj k prsu nezměnil… Dokrmování injekční stříkačkou jsme po měsíci nahradili na základě rad laktační poradkyně pitím z lahve. Těžko říci co tento Anetčin odmítavý postoj způsobilo, nejspíše kombinace několika faktorů… V současnosti má Anetka už 4,5 měsíce a stále papá jen mateřské mléko, i když odsávané a k tomu začínáme na oběd dávat zeleninku, umělé mléko tak není vůbec potřeba. I přes počáteční problémy s papáním je Anetka prospívající, zdravá holčička, která už má dvojnásobek své porodní váhy a odsavačka by se dala označit za naši rodinou přítelkyni.
Teď když se s odstupem času zamyslím nad tím, jak zpočátku vypadalo všechno složitě, musím se pousmát. S odsávačkou to není vůbec tak špatné a už vůbec vám to nezabere tolik času, jak to zpočátku vypadá. Před tím, než jsem sama odsávačku potřebovala, tak jsem o možnostech odsávání měla pouze okrajové informace od kamarádek. Poté, co jsem se vrhla do studia materiálu o odsávání (na internetu jich je jich spousta), zůstala jsem sama překvapená kolik máte možností. Už jen to, že si můžete vybrat z nepřeberného množství typu odsávaček, a to o doplňcích a komponentech k nim nemluvě. Jednoduše samy si musíte přijít na to, co vám bude sedět a kolik do těchto věcí bude chtít člověk investovat. Nedalo mi to a vyzkoušela jsem i odsávačku ruční, ale za mě po všech stránkách na 100% zvítězila elektrická – stimulací počínaje a pohodlím konče. Stejně tak jako u kojení se nemusí žena bát, že by pro ni bylo odsávání bolestivé, když bude o své prsy správně pečovat. K odsávání se dají pořídit produkty péče o prsy, s kterými budou vaše prsy jako v bavlnce (např. lanolínová mast Purelan – na tu já teď nedám dopustit). A pokud stejně jako já s Anetkou kombinujete pití z prsu a odsávání, tak vřele doporučuji kojící láhev se savičkou imitující prso – miminko si tak nezvykne na jiný způsob sání a nezačne tak prso odmítat úplně.
A rada na závěr: I když nebude kojení tak jednoduché, jak si předem malujeme, není potřeba hned vše vzdávat a cítit se pod psa. Stačí třeba jen některé přirozené věci vhodně podpořit:-)

Hanka F.

Ráda bych se podělila o zkušenosti se společností Medela, jsem vlastníkem dvou odsávaček mateřského mléka (Harmony Premium, Swing). Medelu jsem kontaktovala, když bylo mému miminku 7 týdnů. Ze dne na den přišel obrovský bojkot kojení, který se neustále zhoršoval. Byla jsem z toho nešťastná, protože u prvního miminka jsem to nezažila. Kojení se stalo mojí noční můrou – při představě, že minimálně 6krát denně bude kojení boj o to, zda se se miminko nají. Vzhledem k tomu, že poptávka po mateřském mléku rapidně klesla, tak i tvorba mléka se velice snížila. Poté, co jsem zjistila, že syn málo přibral, rozhodla jsem se, že si zapůjčím odsávačku. V tu chvíli to bylo nejlepší řešení, jak opět podpořit tvorbu mléka a zároveň nakrmit miminko. Byla jsem mile překvapená, jak rychle Medela vše vyřídila. Jeden den, jsem o zapůjčení požádala a druhý den ráno mi odsávačku PPL dovezlo až domů. Díky Medele Symphony se během týdne vrátila tvorba mléka na požadované množství. Po vrácení jsem si koupila dvoufázovou odsávačku Medela swing, díky které dál mohu nabídnout svému synovi mateřské mléko. Součástí balení byla také lahvička Calma, kterou mohu též doporučit. Dnes jsou mému synovi čtyři a půl měsíce a stále má mateřské mléko – díky Medele.
Tímto bych chtěla poděkovat za služby, které poskytujete. Zároveň doufám, že se více maminek dozví o této možnosti.

Jaroslava D.

Firmu Medela jsem objevila přes kamarádku. Doporučila mi jejich flašku pro kojené děti, která se u nás doma setkala s velkou úlevou – pomohla usnadnit krmení malého Toníka, aniž bych musela mít strach o ztrátu sacího reflexu. Pak mi teprve došlo, že jsem v nemocnici odsávala odsávačkou Swing od firmy Medela, že to jsou produkty stejné firmy – pomohla i identifikace přes barvu 🙂 Doma jsem řešila nedostatek mléka, ostatně s ním jsem se potýkala od začátku. Chlapeček musel být kojen jen částečně, víc jsem ho neměla. Nicméně možnost půjčit si domu profi odsávačku na dvě fáze opravdu OBRATEM /zasláním PPL domů/ mě udivila. Paní na telefonu si poznamenala moje údaje, předala a na druhý den odsávačka cestovala za mnou.
Tato služba a profesionalita mi umožnila odsát dost mateřského mléka před neplánovaným zákrokem v nemocnici, aby se mnou Toník nemusel. Rovněž mi pomohla udržet kojení do třetího měsíce – díky Medele jsem mohla malému nabídnout alespoň jednu (někdy i dvě) dávky mateřského mléka. Až do doby, než jsem se rozhodla kojení ukončit. Zkrátka výborná věc a hlavně excelentní služba – příjemné lidi na telefonu, kteří mohou opravdu pomoci 🙂
Dodám, že laktace se používáním odsávačky Medela výrazně zvýšila oproti tomu, kolik jsem mléka měla předtím. Toník neuměl vysát tolik. Fakt, že jsem se plně nerozkojila není neúčinností odsávačky, ale stavem mých hormonů, bez Medely bych nemohla vůbec tak dlouho kojit …
Děkuji moc
Zdravím

Iva V.

Vždycky jsem si myslela, že kojení je něco samozřejmého. Po porodu dítě přiložíte k prsu a odděláte ho až si řekne, že toho mateřského mléka má už zkrátka dost – třeba po jeho prvních narozeninách… Možná si budete říkat, bože a ta ženská nebyla na předporodním kurzu a ani nic nečetla o šestinedělí??? Odpověď je: byla i četla, jenže vůbec mě nenapadlo, že zrovna já bych mohla mít nějaké problémy s kojením. Celé mé těhotenství bylo bez sebemenších problémů – skoro celé jsem ho proběhala, projezdila na kole, třikrát někam letěla a pořád se bavila s přáteli. Samozřejmě jsem chodila i do práce a to do dost náročně. V osmém měsíci jsem ještě lezla přes dva metry vysoký plot. Kdyby mi nenarostl pupek, asi by nikdo neřekl, že jsem těhotná. A stejný byl i porod. Přirozený, rychlý a bez komplikací. Prostě pohoda. Až do doby, kdy jsem Dominičku přiložila k prsu. Na sále se mi nepřisála a i v dalších hodinách jsem ji musela k prsu doslova cpát. Blinkala ještě plodovou vodu, tak jsem si říkala, nebudu ji nutit. Jenže ani další den se nám to kojení příliš nedařilo. Chodila jsem pořád za sestrami, že chci pomoc, jestli dělám něco špatně. Ty to vyřešily tak, že mi vecpaly klobouček a Nutrilon na dokrmení.
Když jsem přišla z porodnice, poprvé za celou dobu mého soužití s Dominikou (tedy i těhotenství) jsem brečela. Nedokázala jsem pochopit, že nemůžu nakrmit své vlastní dítě. V hlavě jsem pořád měla, jak mají kojené děti lepší imunitu, IQ, méně alergií atd. Přestala jsem jí dávat Nutrilon a měla ji na prsech prakticky pořád. Jenže byl to boj. Zkrátka do teď nevím, co bylo špatně, ale moje dcera se kojit nechtěla. Každé tři hodiny jsme spolu bojovaly, aby se přisála. Zuřila a mně bylo znovu do pláče. Byly jsme i u dvou laktačních poradkyň. Nejprve Dominička přibírala tabulkově, pak ale pořád míň a míň, a když mi doktorka při kontrole testů žloutenky řekla, že má špatné jaterní testy, a že je to možná kvůli mírnému hladovění, přestala jsem si hrát na hrdinku, půjčila si odsávačku Medela Symphony a začala dceři dávat mléko z láhve. Asi tři měsíce jsem ji pořád přikládala i k prsu. Při první rýmě ale přestala na prsa chtít, a pak už jsem jí dávala jen mléko odsáté. Hrozně se mi ulevilo a jí určitě taky. Ten pláč a boj byl k zešílení.
Odsávat si mléko jsem vydržela 11 měsíců. Dcera s příkrmy krásně dohnala svůj počáteční deficit a teď už je to kus 14 měsíční ženské :o))) Samozřejmě to nebyla vždycky jednoduché, třeba osmkrát denně si odsávat mléko. Teď jsem ale moc ráda, že jsem to vydržela. Jaterní testy se brzy spravily a kromě rýmy nás za celý první rok nic nepotrápilo.

Simona P.

Dobrý den,
Ještě jednou bych ráda touto formou poděkovala za možnost zapůjčení elektrické odsávačky Medela Symphony 2,0.
Poradila mi laktační poradkyně, jinak bych bohužel o této možnosti nevěděla, a to by byla velká škoda 😉
Moc mi to pomohlo, když jsem měla málo mléka, je to skvělá možnost a výborný pomocník. Odsávaní bylo hrozně rychlé a velmi efektivní. Nebyl problém odsát v noci z prsu i 120ml během několika minut. Ruční odsávačkou bych odsávala mnohem déle a ještě bych neměla volné ruce 😉
Během několika dní se laktace zase rozjela a já i malá jsme byly spokojené 😉
Všechny maminky, co mají potíže s laktací by měly o této možnosti vědět a hlavně ji využívat.
Teď už vesele kojím a malá je sluníčko 😉
Ještě jednou moc děkuji.

Věra D.

Chci se s Vami podelit o mou zkusenost s odsavackou Medela.
V porodnici jsme meli problemy s kojenim a byla jsem nucena mleko odsavat a davat lahvi. Takze uz tam jsem se seznamila s odsavackou Medela swing. Pouziti super, jednoduche a setrne..
Problem nastal, kdyz nas pustili domu a ja zustala bez odsavacky, chtela jsem jen tuto, ale bohuzel tady nebyla nikde k zapujceni. Volala jsem tedy do Medeli a tam mi pani velice ochotne vse vysvetlila a hned druhy den mi odsavacku privezlo PPL. Rychlost byla skvela a me to mooooc pomohlo.
Odsavala jsem si asi mesic a musim rict, ze bez odsavacky bych o mliko jiste prisla, nemojla bych kojit. Dnes plne kojim, takze za me ma cely tym medela jednicku.
Urcite bych do toho sla znovu.

Hana K.

V zapujceni kvalitni odsavacky jsem videla jediny zpusob, jak po cisarskem rezu nastartovat laktaci, a tim i primet dceru, aby se chtela prisavat na delsi dobu nez ca. 2 minuty jako pri prikladani v porodnici.
Kontakt na DN FORMED jsem nasla v buletinu o kojeni jiz v porodnici. Po telefonicke konzultaci s jejich pracovnici mi manzel domu privezl nemocnicni odsavacku Symphony vhodnou pro dlouhodobe a caste odsavani i tzv. Calmu lahev, ktera umi udrzet nauceny prirozeny proces sani stejne jako pri kojeni. Po zkusenostech s beznou lahvi s dudlikem jsme z ni s manzelem byli nadseni.
Odsavat jsem se snazila 6x denne po 15 minutach vzdy po kojeni, i kdyz nekdy mi to kvuli dlouhemu uspavani miminka nevychazelo. Ocenila jsem, ze pristroj umoznuje odsavani z obou prsu soucasne.
Po trech tydnech pouzivani, kdy jsem zacinala na 20 ml, jsem byla schopna odsat 100 ml materskeho mleka denne. Navic jsem je mohla dceri podavat pomoci suplementoru z Medely, ktery umoznuje diteti sat materske mleko nebo prikrm z lahvicky a soucasne i z matcina prsu. Poprve jsem zazila opojny pocit z kojeni, kdyz bylo miminko prisate 15 minut!
Jakykoliv dotaz, ktery v prubehu pouzivani vyplynul, mi vzdy s ochotou a podporou fundovane zodpovedela pani z DN FORMED. Jeji nepredstirany zajem byl pro me velmi uklidnujici a podporujici.
Budu rada, kdyz se o moji pozitivni zkusenosti s touto prirozenou podporou kojeni dozvi dalsi zeny, ktere okolnosti donuti hledat alternativni zpusob ke kojeni.
Po vraceni odsavacky Symphony jsem si dle doporuceni laktacni poradkyne poridila na udrzeni laktace 2-fazovou odsavacku Medea Swing Maxi, opet na odsavani z obou prsou.
Jeste jednou vrele diky za Vasi podporu a pomoc.

Ing. Michaela N.

Dobrý den,
odsávačku Medela Symphony jsem používala cca. 3,5 měsíce po narození našich trojčátek, která přišla na svět předčasně v 30tt+6. Protože ze začátku bylo nutné odsávání, aby malí měli mateřské mléko, které zpočátku dostávali do žaludku sondičkama, a já zároveň neřišla o laktaci a mohla se později pokusit začít kojit. Dnes mají děti už 1 rok a já stále kojím, takže tuto odsávačku opravdu mohu s klidným srdcem doporučit, mi pomohla :-).
S pozdravem a přáním pěkného dne.